Egy áramköröm fejlesztése okán szükségem volt arra, hogy az áramkörben helyet foglaló mikrovezérlő UART kommunikációját monitorozhassam. Mivel az áramkör egy autó motorterében kapott helyet így a szokásos módszer, miszerint rákötöm a laptopot egy UART/USB átalakítóval, nem működhetett. Egy külön kis elektronikára volt szükség, amely ott hagyható a figyelendő áramkör mellett.
Az áramkör elődjét mindössze két nap alatt terveztem meg és küldtem el gyártatásba. Volt ugyanis egy nyákgyártó cég amely Karácsony alkalmából konkrétan ingyen gyártotta le nekem az első panelokat hozzá. Azonban azt nem tudtam hogy ez a lehetőség meddig áll fenn náluk, ezért amint elkészültem a panellel már ment is gyártatásba. Így nem volt időm alaposabban átgondolni a konstrukciót. Ezt immár a második verzióval megtettem. Az áramkör lényegében szinte teljesen azonos az előzővel, néhány kisebb módosítást eszközöltem csupán.
A mikrovezérlős áramköreim fejlesztését megkönnyítendő készítettem egy fejlesztőpanelt. Az elmúlt pár hónapban vásároltam jónéhány TFT kijelzőt abból a célból hogy találjak egy olyan típust amely a későbbi TFT-s érintőképernyős fejlesztéseimhez megfelel majd mind méretben, felbontásban, betekintési szögben, árban stb. Végül találtam két típust is, viszont szerettem volna ezekhez egy olyan fejlesztőpanelt amivel a kijelzős dolgokon felül nagyjából bármi megvalósítható legyen.
Az SMPS Labortpegység II áramkörömhöz ezt a lágyindítót használom. A 600VA-es toroid trafó miatt mindenképp kell, különben az összes biztosítékot és kismegszakítót leverné mikor bekapcsolom.
1. oldal / 3